Kategorier

Aldersgrupper

Entre

Vis

april 2020

17apr16:0018:00Nordisk Dans Aalborgfeat Floating Sofa Quartet16:00 - 18:00 Huset i Hasserisgade, Hasserisgade 10, 9000 aalborgKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:16-30 årEntre:Gratis 1 Tilføj til Huskelisten

18apr(apr 18)20:0019(apr 19)1:00FolkAmokTrio Svin & Orkestr Partisanski20:00 - 1:00 (19) Kayak Bar, Børskaj 12, 1221 København KKategorier:KoncertAldersgrupper:16-30 år,31-60 årEntre:Entre 0 Tilføj til Huskelisten

19apr17:3021:00Søndagspolska17:30 - 21:00 Aarhus Folkemusikhus, Viborgvej 53, 8210 Aarhus VKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

24apr19:3023:15Roskildebal med Bjerager, Grue, Damlund.19:30 - 23:15 Teaterbygningen, Bag Haverne 1, 4600 KøgeKategorier:BalAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Entre 0 Tilføj til Huskelisten

28apr19:0022:00Nordisk Dans Aalborg19:00 - 22:00 Studenterhus Aalborg, Gammel Torv 10, 9000 Aalborg, DenmarkKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:16-30 årEntre:Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

29apr18:3022:00Kom til bal18:30 - 22:00 Kulturmaskinen Odense, Farvergården 7, 5000 Odense CKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

29apr19:0022:00Nordisk Dans Kbh.19:00 - 22:00 Vartov, Farvergade 27, 1463 KøbenhavnKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:16-30 år,31-60 årEntre:Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

maj 2020

06maj19:0022:00Nordisk Dans Aarhus19:00 - 22:00 Studenterhus Aarhus, Nordre Ringgade 3 · 8000 Aarhus CKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:16-30 år,31-60 årEntre:Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

07maj19:3023:00Bal med Hedeselskabet19:30 - 23:00 Kulturmaskinen Odense, Farvergården 7, 5000 Odense CKategorier:BalAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Entre,Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

17maj17:3021:00Søndagspolska17:30 - 21:00 Aarhus Folkemusikhus, Viborgvej 53, 8210 Aarhus VKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

20maj18:0023:00Nordisk Dans AalborgStorbybal med SEJL18:00 - 23:00 Huset i Hasserisgade, Hasserisgade 10, 9000 aalborgKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:16-30 årEntre:Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

21majHele dagen24AflystFamilielandsstævne(Hele dagen) Verninge Skole, Langstedvej 1, 5690 TommerupKategorier:Bal,Danseworkshop,Festival,Jam,Koncert,Kursus,Legestue,Spilleworkshop,StævneAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Entre 0 Tilføj til Huskelisten

23maj13:0023:00Rørosdag i Kølstrup13:00 - 23:00 Kølstrup Forsamlingshus, Kertinge Bygade 83, 5300 KertemindeKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Entre 0 Tilføj til Huskelisten

26maj19:0022:00Nordisk Dans Kbh.19:00 - 22:00 Vartov, Farvergade 27, 1463 KøbenhavnKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:16-30 år,31-60 årEntre:Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

27maj18:3022:00Kom til bal18:30 - 22:00 Kulturmaskinen Odense, Farvergården 7, 5000 Odense CKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

29maj19:3023:15Bal med Mads Hansens Kapel19:30 - 23:15 Teaterbygningen, Køge, Bag Haverne 1, 4600 KøgeKategorier:BalAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Entre 0 Tilføj til Huskelisten

juni 2020

28jun(jun 28)15:0004jul(jul 4)16:30FolkCamp(juni 28) 15:00 - (juli 4) 16:30 Musikefterskolen i Humble, Hovedgaden 21, 5932 HumbleKategorier:Danseworkshop,Jam,Kursus,Spilleworkshop,StævneAldersgrupper:9-15 årEntre:Entre 0 Tilføj til Huskelisten

juli 2020

04jul14:0016:00FolkCamp Afslutningskoncert14:00 - 16:00 Musikefterskolen i Humble, Hovedgaden 21, 5932 HumbleKategorier:KoncertAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

august 2020

05augHele dagen07MoPF kurserSpillekurser inden/under Musik over Præstø Fjord(Hele dagen) Musik over Præstø Fjord, Smidstrupvej 69 4733 TappernøjeKategorier:Festival,Kursus,SpilleworkshopAldersgrupper:16-30 årEntre:Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

06augHele dagen09Musik over Præstø FjordNordisk Folk Festival(Hele dagen) Musik over Præstø Fjord, Smidstrupvej 69 4733 TappernøjeKategorier:Bal,Danseworkshop,Festival,Jam,Koncert,Kursus,SpilleworkshopAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Entre 0 Tilføj til Huskelisten

22augHele dagen23Storm Folkefestival(Hele dagen) Stormgården, Trekanten 1, Håstrup, 5600 FåborgKategorier:Festival,KoncertAldersgrupper:Alle aldersgrupper 0 Tilføj til Huskelisten

27augHele dagen30Tønder FestivalFestival of Folk, Roots, Traditional music and Americana(Hele dagen) Tønder Festival, Papegøjevej 4, 6270 TønderKategorier:Festival,Jam,KoncertAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Entre 0 Tilføj til Huskelisten

september 2020

04sep18:0021:30Musik på Museet HolmenMusik og Tapas18:00 - 21:30 Kategorier:KoncertAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Entre 0 Tilføj til Huskelisten

05sep13:0023:00Svenskdag i Kølstrup13:00 - 23:00 Kølstrup Forsamlingshus, Kertinge Bygade 83, 5300 KertemindeKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Entre 0 Tilføj til Huskelisten

18sepHele dagen20Gammelrod(Hele dagen) Livø, Livø, 9681 RanumKategorier:Jam,Koncert,Kursus,Spilleworkshop,StævneAldersgrupper:16-30 år,31-60 år,61-99 årEntre:Entre 0 Tilføj til Huskelisten

18sep19:3023:00Bal med Rannok19:30 - 23:00 Kulturmaskinen Odense, Farvergården 7, 5000 Odense CKategorier:BalAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Entre,Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

30sep18:3022:00Kom til bal18:30 - 22:00 Kulturmaskinen Odense, Farvergården 7, 5000 Odense CKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

oktober 2020

02okt(okt 2)19:0004(okt 4)13:00Spillemandstræf i Ramsø 202020.Spillemandstræf i Ramsø19:00 - 13:00 (4) Gadstrup Skole, Ramsømaglevej 17C, 4621 GadstrupKategorier:Bal,Jam,Kursus,Legestue,StævneAldersgrupper:16-30 år,31-60 år,61-99 år,Alle aldersgrupper 0 Tilføj til Huskelisten

09oktHele dagen13FOD(Hele dagen) Endnu ukendt sted i DanmarkKategorier:Bal,Danseworkshop,Jam,Koncert,Spilleworkshop,StævneAldersgrupper:16-30 årEntre:Entre 0 Tilføj til Huskelisten

23okt19:3023:00Bal med Gangspil19:30 - 23:00 Kulturmaskinen Odense, Farvergården 7, 5000 Odense CKategorier:BalAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Entre,Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

28okt18:3022:00Kom til bal18:30 - 22:00 Kulturmaskinen Odense, Farvergården 7, 5000 Odense CKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

november 2020

14nov9:0023:30Danse&spillekursus i Sdr. Felding9:00 - 23:30 Sdr. Felding skole, Skolegade 31, 7280 Sdr. FeldingKategorier:Danseworkshop,Kursus,Legestue,SpilleworkshopAldersgrupper:3-5 år,6-8 år,9-15 år,16-30 årEntre:Entre 0 Tilføj til Huskelisten

19nov19:3023:00Bal med Heebøll & Vinther19:30 - 23:00 Kulturmaskinen Odense, Farvergården 7, 5000 Odense CKategorier:BalAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Entre,Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

21nov13:0023:30Thydag i Kølstrup13:00 - 23:30 Kølstrup Forsamlingshus, Kertinge Bygade 83, 5300 KertemindeKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Entre 0 Tilføj til Huskelisten

25nov18:3022:00Kom til bal18:30 - 22:00 Kulturmaskinen Odense, Farvergården 7, 5000 Odense CKategorier:Bal,DanseworkshopAldersgrupper:Alle aldersgrupperEntre:Gratis 0 Tilføj til Huskelisten

marts 2021

27marHele dagen03aprRODFolkemusikstævne for 15-25 årige(Hele dagen) Endnu ukendt sted i DanmarkKategorier:Bal,Danseworkshop,Jam,Koncert,Spilleworkshop,StævneAldersgrupper:16-30 årEntre:Entre 1 Tilføj til Huskelisten